• 02155409002 - 02155409395
  • 09374096913
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پیچ متری

پیچ متری

پیچ متری ، انواع و کاربردهای آن

پیچ متری میلگردی است که تمام طول آن رزوه شده است. به پیچ متری راد تمام رزوه نیز گفته می شود ( Full threaded rod ). علت نامگذاری آن به این دلیل می باشد که معمولا در بازار با طول 1 متر تولید و عرضه می گردد. البته این بدان معنا نیست که طول پیچ متری حتما باید 1 متر باشد. پیچ متری می تواند با طول های مختلف بسته به نیاز تا 6 متر نیز تولید گردد.

انواع گرید پیچ متری

پیچ های متری از جنس های کربن _ استیل ( آهنی ) ، فولادهای آلیاژی و فولادهای ضد زنگ یا استنلس استیل تولید می گردند.

کاربرد پیچ متری

بیشترین فروش پیچ متری به منظور استفاده ی آن در صنایع ساختمان و راه سازی ، صنایع هوایی ، پالایشگاه ها ، صنایع کشاورزی ، صنایع نظامی ، صنعت نفت وگاز و …… می باشد.

انواع رزوه پیچ متری

در فروش پیچ متری رزوه ها به صورت رزوه های میلی متری و اینچی می باشد. رزوه ی پیچ های میلی متری بر اساس استاندارد ISO و گام درشت با زاویه 60 درجه تولید و عرضه می گردد. گام های ریز بنا به سفارش تولید می شوند.
رزوه های اینچی معمولا بر اساس استاندارد ASMEB18.1.1 تولید میگردد و گام رزوه های اینچی تا سایز 1 اینچ UNC بوده و سایزهای بزرگتر از آن معمولا UN8 می باشند.
البته گام UNC برای سایزهای بزرگتر از 1 اینچ نیز قابل تولید می باشد.

انواع پوشش پیچ متری و استاندادرهای پوشش

فروش پیچ متری معمولا به صورت خود رنگ یا سیاه می باشد.
رایج ترین پوشش مورد استفاده در پیچ های متری پوشش گالوانیزه سرد( طبق استاندارد 4042 ) می باشد.
پوشش های گالوانیزه ی گرم ، کادمیوم ، تفلون ( PTFE ) و داکرومات نیز در صورت سفارش بر روی پیچ های متری قابل انجام می باشد.

حداکثر طول پیچ متری

پیچ های متری بر حسب یک استانداردی از طول و قطر تولید می شوند. بدین معنا که نمی توان هر قطر از پیچ متری را با هر طولی تولید نمود و یک حداکثر طول برای هر قطری تعریف شده است. هر قدر قطرپیچ متری بالا تر رود قابلیت تولید آن با طول بشتر نیز فراهم میشود. بعنوان مثال بسیار دشوار می توان پیچ متری با قطر 6 میلیمتر و طول 2 متر را تولید نمود. دلیل بسیار ساده است. پیچ متری با غلتاندن میلگرد و یا راد ROD بین دو فک دنده شده بوجود می آید. هر قدر طول این پیچ ها بیشتر باشد در زمان تولید و گرداندن آن بین دو فک گشتاور ایجاد شده در طول آن افزایش پیدا کرده و نه تنها سبب ایجاد تاب در طول پیچ می شود بلکه از نظر فنی و مراحل تولید خطر هایی نیز پیش روی تولید کننده قرار می دهد. برای قطر های بالا طول پیچ متری حداکثر به 3 متر نیز می رسد. شایان ذکر است شرایط تولید برای پیچ متری با دنده کبریتی متفاوت می باشد.

© پولاد اتصال پارس